Bilişim Dersi
Özel Ada Okulları’nda Bilişim Teknolojileri, son teknolojiyle donatılmış bilgisayar laboratuvarında her öğrenci bir bilgisayarı kullanabilecek şekilde alanında uzman bilişim öğretmenleri tarafından akıllı tahta uygulamaları ve projeksiyon kullanılarak, uygulamalı ve proje bazlı verilmektedir.
 
Kesintisiz ve güvenli internet sayesinde global dünyanın kapılarını aralayan öğrencilerimiz, temiz bilgiye çok hızlı şekilde ulaşabilir. Göz yormayan LCD monitörler, radyasyondan uzak ortam, sıcaklığı dengeleyen klimalar sayesinde özgür bir çalışma ortamı elde eden öğrencilerimiz, konforlu bir ortamda çalışmanın keyfini sürerler.    
 
Robotik Dersi
Özel Ada Okulları'nda alanında uzman hocalarla günümüz teknolojisine ışık tutan, robotik ve kodlama derslerine aktif bir şekilde yürütebilen ve bu anlamda modern çağa ayak uyduran öğrenciler  yetişmesini sağlamak için teknolojinin son imkamlarından yararlanılmaktadır.
 
Robotik eğitimi sayesinde öğrencilerin analitik düşünme gücünü atırmak için kullanılan robotlar sayesinde artık öğrenciler daha rahat öğrenenen ve öğrendiklerini gerçek hayatta uygulayabilen bireyler olarak yetişeceklerdir.